Kovaçevski: Me Bulgarinë jemi në proces të negociatave

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Shkurt, 2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se me palën bullgare është hapur proces i negociatave dhe se janë formuar grupet e punës të cilat janë duke punuar në më shumë fusha si ajo e ekonomisë, infrastrukturës e kështu me radhë.

“Me Republikën e Bullgarisë kemi hapur proces të negociatave, janë formuar grupet e punës të cilat janë duke punuar në fushën e ekonomisë, infrastrukturës, transportit, sot u realizua edhe fluturimi i parë. Ndërkohë sa i përket komisionit të historianëve, është mirë që tu lihet historianëve që të flasin për historinë dhe politikanët për politikën”, tha Kovaçevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

policia-kosoves

Mitrovicë: Burri sulmon bashkëshorten dhe pastaj djeg shtratin e fjetjes në shenjë revolte

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

edi rama

Flaka Surroi: Rama më mirë ta kishte shkruar një draftstatut për Luginën e Preshevës

Daniel HOKANSON

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Jemi shumë të shqetësuar

florian bieber

Bieber: Vuçiq po e përdor Kosovën për të larguar vëmendjen nga protestat kundër tij

INFO

NA NDIQ