Kovaçevski: Me Bulgarinë jemi në proces të negociatave

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi sot se me palën bullgare është hapur proces i negociatave dhe se janë formuar grupet e punës të cilat janë duke punuar në më shumë fusha si ajo e ekonomisë, infrastrukturës e kështu me radhë.

“Me Republikën e Bullgarisë kemi hapur proces të negociatave, janë formuar grupet e punës të cilat janë duke punuar në fushën e ekonomisë, infrastrukturës, transportit, sot u realizua edhe fluturimi i parë. Ndërkohë sa i përket komisionit të historianëve, është mirë që tu lihet historianëve që të flasin për historinë dhe politikanët për politikën”, tha Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ