Kovaçevski: Me Mickoskin do të takohem në Klubin e deputetëve, në Kuvend ose në ndonjë kafene në rrugën “Maqedonia”

INA
INA

03/01/2024

Kryeministri Dimitar Kovaçevski thotë se nuk do të ketë asnjë takim të fshehtë me kreun e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, shkruan TV21. Kovaçevski thotë se takimi do të jetë transparent.

“Nuk kemi biseduar këto ditë duke pasur parasysh që kishim festa fundviti. Kur do të bisedoni? Do të shohim. Unë nuk shoh nevojë të kemi takime të fshehta. Kur të kemi takime do të jetë takim që do të mbahet në ambient publik. Ose te Klubi i deputetëve ose në Kuvend, ose në rrugën Maqedonia në ndonjë kafene, është e njëjtë”, tha Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

zgjedhje maqedoni

17 milionë euro për zgjedhjet

kshz-2-800x445

Nga e premtja fillon afati për mbledhjen e nënshkrimeve për kandidatët presidencialë dhe deputetë

Afrim Gashi

Gashi: Është momenti që ta përmbyllim një cikël të errët të jetës tonë, dhe t’i japim mundësi shpresës, suksesit!

Taravari

Taravari: Edhe sondazhi i Debat Plus shpalli fitues opozitën shqiptare VLEN, ndryshimi ka nis!

Qeveria talat xhaferi

Nga mbledhja e gjashtë e Qeverisë, ja vendimet

talat xhaferi fondacioni albiz

Xhaferi: Investimi te të rinjtë është investim i së ardhmes

sondazhi vlen bdi debat plus

Sondazhi i Debat Plus: Ja kush do t’i fitojë zgjedhjet tek shqiptarët në Maqedoni?

Taravari

Taravari: Ka gjasa që në raundin e dytë për president të shkojë një kandidat shqiptar

kuvendi parlamenti

Ligji i mediave kalon filtrin në komisionin parlamentar për çështje evropiane

INFO

NA NDIQ