Kovaçevski me një kërkesë për Ramën

ina-online
ina-online

28 Gusht, 2023

Kryeministri i Maqedonisë së veriut, Dimitar Kovaçevski në Forumin Strategjik të Bledit që po mbahet në Slloveni, ka treguar dy dëshirat e tij, transmeton TV21.

“Kam dy dëshira, njëra është që të bëjmë më të mirën në kuadër të reformave dhe në kuadër që BE-ja të gjejë forcë që ta vendos zgjerimin në pozitën e prioritetit, prandaj po them se synimi i 2030 është i arritshëm dhe dëshira e dytë është që Edi të tregojë edhe një batutë”, tha Kovaçevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-22-00-08-01-741-edit_com.facebook.katana

Ndërron jetë Musadik Pajaziti i Grupit të Kumanovës

Screenshot_2023-09-21-23-35-55-588-edit_com.facebook.katana

Ringjallet “Ilirida”

higjiena komunale shkup protest

Këshilltarët e ASH-së rrëzojnë vendimin e Maznevës, rikthejnë në punë punëtorët e NPK “Higjiena Komunale” Shkup

IMG_5173

Kasami takim me Lazim Destanin, çka u dakorduan?

policia-1-1-1392x766

Dramë në Shkup: Përleshen fizikisht dy kinezë

harta-komunat-shqiptare-maqedoni

“Struga dhe Çairi më së paku premtime të mbajtura”/14 komuna shqiptare “nën thjerrën” e IDEA-s

IMG_5172

Fronti Evropian? – Hoxha: Nuk duhet hedhur si ide, jemi të hapur të bisedojmë!

IMG_5169

Taravari: Aleanca ka besueshmëri stabile në elektorat

IMG_5171

Spitali i Kumanovës me drejtore të re

INFO

NA NDIQ