Kovaçevski – Mickoskit: Votoni amendamentet Kushtetuse, pastaj shkojmë në zgjedhje

INA
INA

7 Qershor, 2023

Ka filluar takimi ndërmjet Mickoskit dhe Kovaçevskit në klubin e deputetëve, ku si temë kryesore janë ndryshimet Kushtetuese, përcjellë Klan M. Nga LSDM tregojnë një pjesë të propozimeve të Kovaçevskit që do ti ofron Mickoskit.

”Një pjesë e 3 propozimeve të Kovaçevskit, siç dihet, janë që partitë ti votojnë ndryshimet Kushtetuese dhe të qëndrojnë pas të ardhmes Evropiane të vendit.

Propozimi i dytë është shpallja e zgjedhjeve menjëherë pas miratimit të amendamenteve kushtetuese si zgjidhje kompromisi që do të thotë vazhdim i rrugës evropiane, bashkim rreth interesit strategjik të vendit, por që i jep Mickoskit rrugëdalje, duke qenë se kërkesa e tij kryesore janë zgjedhjet” – thonë nga LSDM. /KlanMacedonia/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-27-00-23-05-927-edit_com.facebook.katana

Ish-shefi i Inteligjencës së Kroacisë për sulmin në veri: Shuplakë e madhe për Vuçiqin

anton-quni

Quni ‘zbulon’ qëllimin e terroristëve: Synimi s’ka qenë që të rrinë në Manastir

durmo llaskarc

Si mundet që rasti i “Llaskarcës” ku pati viktima, të zgjasë me vite? – pyet gjykatësja e Kushtetueses, Kacarska

milan radoicic radojcic

Grupi i Radojiçiqit ka dhënë deri në 15 mijë euro për djegien e veturave

Mesto: Beograd
Datum: 21.05.2010
Dogadjaj: POLITIKA/EKONOMIJA - ministar bez portfelja u Vladi Srbije Sulejman Ugljanin potpisao je danas ugovore sa predstavnicima 31 preduzeÊa i organizacija iz nedovoljno razvijenih opötina, kojima se sredstva dodeljuju na osnovu prvog javnog konkursa za 2010. godinu
Licnosti: Sulejman Ugljanin

Sulejman Ugljanin përsërit kërkesën: Boshnjakët të bashkohen në negociatat ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

Ali Ahmeti

Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo deri në armiqësi

xhipi radojcicic radoicicit kfor

KFOR’i me deklaratë të re: Gjatë gjithë kohës u koordinuam, Policia e Kosovës veproi në përputhje me prerogativat ligjore

velimir bujanec ushtaraku kroat

Ushtaraku kroat: Mesazh shqiptarëve dhe Serbisë

policia kosoves terroristet veri

Reagon gruaja e terr oristit të vrarë : Pres që dikush të më zgjoj nga ky makth, prisja të dilje fitimtar

INFO

NA NDIQ