Kovaçevski mirëpret vizitën e Escobarit: Pres një takim produktiv

Picture of ina-online
ina-online

24/08/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sonte përmes një postimi në Facebook ka mirëpritur zëvendësndihmës sekretarin amerikan të shtetit, Gabriel Escobar, të cilin e ka quajtur mik të madh të qytetarëve të Maqedonisë.

Kryeministri Kovaçevski shprehu pritshmërinë e tij për një takim produktiv me përfaqësuesin amerikan. Takimi është caktuar për nesër në mëngjes, pas së cilës të dy do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

“Përkrahja e SHBA-ve në të gjitha momentet kyçe për vendin tonë është e rëndësishme. Partneriteti strategjik me SHBA-në bazohet në besimin reciprok. Dhe ne vazhdojmë ta zhvillojmë atë përmes mirëkuptimit të ndërsjellë, për të gjitha çështjet e rëndësishme me interes të përbashkët dhe strategjik. Pres një takim produktiv nesër”, shkroi Kovaçevski në facebook.(INA)

TË FUNDIT
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
6 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?! (FOTO)
12 orë
Pyet Shqipëria thuajse nuk e dinë: Ku janë kosovarët, pse n’ pushim nuk vijnë?!
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
6 orë
Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)
1 ditë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
11 orë
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
1 ditë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

LEXO MË SHUMË

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

dogana kufi maqedoni

Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ