Kovaçevski në SHBA me Osmanin dhe Gërkovën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/05/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në delegacionin e kryesuar nga kryeministri Kovaçevski janë edhe Slavica Grkovska, zëvendëskryeministrja përgjegjëse për politika të qeverisjes së mirë dhe Bujar Osmani, ministër i Punëve të Jashtme.

Qëndrimi është në kuadër të 30 vjetorit të anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në Kombet e Bashkuara.

Kryeministri Kovaçevski do të mbajë fjalim në seancën e hapur të Këshillit të Sigurimit në Uashington, ndërsa janë planifikuar takime edhe me Sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, përfaqësuesin special të Shteteve të Bashkuara për Ballkani Perëndimor dhe zëvendësndihmës sekretarin, Gabriel Escobar, si dhe zyrtarë të tjerë, kongresmenë dhe senatorë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shqiptar-mal i zi

Shqiptari i vrarë sot në Mali të Zi, kishte kërkuar statusin e dëshmitarit, ka ofruar informacione për disa vrasje

Bilall Kasami

Kasami: Rikonstruimi stadiumit do të fillojë në muajin mars

policia-1-1-1392x766

Humbet ky papagall në Shkup, kush e gjen merr shpërblim prej 1000 euro

scholz-shulc-olaf

Gjermania nuk do të dërgojë trupa tokësore në Ukrainë

Bujar-Osmani2-1-650x400-1

BDI: Bujar Osmani është kandidati i parë i konfirmuar për President të shtetit

vmro

OBRM-PDUKM: Spasovski dhe Kovaçevski, Maqedoninë e kanë shndërruar në Kolumbi

kandidatet per president

Osmani i mblodhi nënshkrimet për president, edhe pak ju duhen Taravarit, Dimitrievskit dhe Vankovskës

zjarr cair

Dalin pamje nga zjarri në kafenenë “Baron” në Çair të Shkupit

daniel server

Serwer për Vuçiq-in: Dëshiron të mbajë hapur opsionin ushtarak në Kosovë

INFO

NA NDIQ