Kovaçevski: Në zgjedhjet e 2024 do të ketë dy blloqe, një për BE-në dhe perëndimin dhe tjetra për lindjen

INA
INA

05/02/2024

Në zgjedhjet e vitit 2024 do të kemi dy blloqe të partive politike, njëri për integrim evropian dhe tjetri për izolim, një bllok i cili do të jetë që Maqedonia të jetë anëtare e BE-së, pjesë e Evropës Perëndimore, dhe blloku i dytë me një alternativë të paqartë, të pashpjeguar nga askush, e cila do të shikojë më shumë nga lindja sesa nga perëndimi, tha kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski në përgjigje të pyetjeve të gazetarëve.

“I takon Aleancës të vendosë nëse do të shkojë në perëndim apo në lindje, nëse do të shkojë për Europën apo për disa alternativa të papërcaktuara që askush nuk i ka shpjeguar. Megjithatë, është vendim i tyre”, shtoi Kovaçevski.

Kovaçevski më herët reagoi edhe për ngjarjen në Gostivar, ku para shtëpisë së kryetarit të ASh-së, Arben Taravarit u gjend një plumb, dhe kërkoi që MPB të intervenoi dhe të zbardh rastin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

Xhelal Zejneli

Çështja shqiptare në Maqedoni – statusi politik

administrata

Mbi një mijë funksionarë në Maqedoni nuk do të kenë rritje të re të pagave

ministria shendetesise instituti i shendetit publik

Largohen nga puna 19 të punësuar në Qendrën e Shëndetit Publik Shkup

cmimet-e-garantuara

Sot përfundon masa – Nga nesër çmimet në mëshirë të tregtarëve

Putin

REL: Putin paralajmëron për rrezikun e një lufte bërthamore me NATO-n

INFO

NA NDIQ