Kovaçevski pajtohet me Osmanin: Nuk besoj në një person që do të punonte pa rrogë

INA
INA

19/10/2023

Me deklaratën e ministrit Bujar Osmani për pagat e zyrtarëve pajtohet edhe shefi i Qeverisë së Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski.

Njerëzit punojnë me rrogë. Ka disa që thonë se do të punonin pa rrogë dhe unë nuk besoj në një person të tillë. Unë kam 25 vite përvojë pune dhe nuk besoj në njerëz të tillë, tha kryeministri sot, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari.

Kovaçevski informon se do të diskutohet kur të përpilohet zgjidhja nga grupi punues për uljen e pagave të zyrtarëve.

“Vendimi duhet të pranohet nga deputetët dhe të gjithë të zgjedhurit që paguhen sipas ligjeve”, shtoi kryeministri.

Shefi i diplomacisë maqedonase dje tha se jeton vetëm nga rroga, e cila është e rëndësishme për të, dhe sipas tij, nuk mendon se është për t’u mburrur kur politikanët thonë se rroga e tyre nuk është e rëndësishme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të korrë fitore të dyfishtë në zgjedhje

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

BDI deputetet Kuvend ali ahmeti

Pas kryeministrit në Qeverinë teknike, BDI-ja synon pozitën e presidentit të shtetit

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

LEN: BDI-ja, mashtrim me kryeministrin shqiptar

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ