Kovaçevski për hartën e Shqipërisë së madhe në Sopot: 145 vjet me vonesë

INA
INA

07/11/2023

Muzeu i luftëtarëve të UÇK-së, i hapur në Sopot, është në pronë private dhe harta e Shqipërisë së Madhe e vendosur brenda është 145 vjet me vonesë, kështu u përgjigj kryeministri Dimitar Kovaçevski në pyetjen e gazetarit.

“Nëse e kam llogaritur saktë, vendosja e një harte të tillë është 145 vjet me vonesë…Bëhet fjalë për pronë private…Besoj se kjo që kemi sot si shoqëri nuk i bën aspak të rëndësishme hartat e tilla. Pas vitit 2001 dhe pas anëtarësimit në NATO, në vendin tonë kemi harta të tjera që janë relevante. Është harta e vendeve anëtare të NATO-s dhe harta që shpresoj se do ta kemi të gjithë ne nga Ballkani Perëndimor, është harta e Evropës së bashkuar”, tha Kovaçevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

INFO

NA NDIQ