Kovaçevski për karburantet: Sërish ka rritje të bursës, të shohim si do të ndikojë te ne

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/03/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski vlerëson se ulja e TVSh-së dhe akcizës për derivatet e naftës është duke dhënë efektet e veta, pasi siç thotë, tashmë ka filluar rënia e çmimeve, transmeton TV21.

Shton se rritja prej disa ditësh që u regjistrua në vendin tonë, erdhi si rezultat i rritjes së bursës.

Megjithatë vlerëson se disa operatorë kanë keqpërdorur këtë situatë, porositën sasi të madhe të derivateve, ndërkaq regjistruar humbje.

“Kishte sjellje spekulative. Një pjesë kanë pasur edhe humbje pasi atë ditë që ka pasur rritje, ata kanë bërë porosi të mëdha”, tha Kovaçevski.

Njoftoi se sot sërish ka rritje të bursës.

“Sa e shoh se sot bursa ka rritje dhe do të shohim se si kjo do të ndikojë te ne”, tha Kovaçevski./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

INFO

NA NDIQ