Kryeministri Kovaçevski: Ja si do të veprohet në rastin me Drin Ahmetin

INA
INA

03/01/2024

Kryeministri Dimitar Kovaçevski deklaroi se rasti i konfiskimit të një sasie të madhe të lëndëve piroteknike në makinën e nipit të Ali Ahmetit, Drin Ahmeti është proceduar në Prokurori si edhe për çdo qytetar.

“Qëndrimi im është i njëjtë me atë të institucioneve, se bëhet fjalë për kontroll të rregullt në të cilin është identifikuar një person që ka bartur lëndë piroteknike. I gjithë rasti pastaj i dorëzohet Prokurorisë si për çdo qytetar”, tha Kovaçevski në pyetjen e gazetarëve lidhur me spekulimet se politika ka gisht në rastin e Drin Ahmetit, pas prezantimit të investimit të parë të huaj në ZZHTI për vitin 2024.

Më 30 dhjetor në orën 19:50 në rrugën ‘Samuilova’ në Shkup, nëpunës policorë kanë ndaluar automjetin ‘renxh rover’ me targa të Shqipërisë i drejtuar nga D.A. (25) nga fshati Zajaz i Kërçovës. Gjatë kontrollit të automjetit janë gjetur 749 mjete piroteknike. Personi është dërguar në stacion policor dhe pas dokumentimit të rastit do të ngritët parashtresë përkatëse”, kumtuan nga MPB-ja.
Nga Prokuroria Themelore Publike në Shkup lidhur me gjetjen e mjeteve piroteknike, kumtuan se do të vendosin pasi të bëhet ekspertiza. Për ngjarjen është njoftuar edhe prokurori publik.

Numri një i policisë, Oliver Spasovski për mjetet e gjetura piroteknike në makinën e D.A. nga Zajazi në ditën e parë të Vitit të Ri 2024 deklaroi se janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme nga aspekti policor dhe se Prokuroria publike duhet të vlerësojë se si do ta procedojë këtë rast.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

INFO

NA NDIQ