Kovaçevski për takimin e liderëve shqiptar të Maqedonisë në Tiranë: Rama është eurointegrist i dëshmuar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski tha se homologu i tij nga Shqipëria, Edi “Rama është eurointegrist i dëshmuar” dhe se takimi i tij me liderët e partive politike shqiptare në Tiranë nuk përbën problem, përcjell TV21. Kovaçevski tha se është i mirëseardhur çdo takim me funksionarë mes dy vende, me qëllim thellimin e bashkëpunimit mes dy vendeve.

“Vlerësoj se mesazhet që gjithashtu janë dërguar pas mbledhjes nga liderët që kanë marrë pjesë në takimin në Tiranë janë pikërisht në këtë drejtim, e kjo është zhvillim i pandërprerë i integrimeve evropiane të Maqedonisë së Veriut dhe normalisht edhe të Shqipërisë, me të cilët mos të harrojmë se bashkërisht i kemi nisur bisedimet me BE-në në të njëjtën ditë”, tha mes tjerash Kovaçevski.

TË FUNDIT
2 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
2 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
2 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
2 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
3 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’
3 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
17 orë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Rusia heq shenjuesit e kufirit me Estoninë, reagon me urgjencë kreu i NATO
3 orë
Formimi i Qeverisë, VMRO-DPMNE sot negociata edhe me ZNAM
21 orë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
17 orë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

LEXO MË SHUMË

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, VMRO-DPMNE sot negociata edhe me ZNAM

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

Perparim-Rama

Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?

INFO

NA NDIQ