Kovaçevski për vizitën e Kurtit: Ditën e parë do fitoni duartrokitje, ditën e dytë gjithashtu, por pastaj..

INA
INA

15 Gusht, 2023

Dimitar Kovaçevski sot në ndarjen e certifikatave për forumin për liderët e rinjë në Qeveri tha se kjo lloj vizite nuk na dërgon askund.

“Ajo që pamë vikendin e kaluar në Tetovë dhe Çair shumë qartë e thash ajo nuk të dërgon askund. Më e lehtë është të jem popullist, popullist sot do bëhem por kur të zgjohemi nesër çfarë do bëni, ditën e parë do fitoni duartrokitje, dytën e dyt do fitoni përsëri mundet edhe ditën e tretë të duartrokiteni por ditën e katërt cili do jetë plani në vazhdim duke e ditur se çka na ka mësuar historia dhe për atë them se gjithmonë është më mirë bashkë me respekt të shkohet para” – tha Kovaçevski në ndarjen e certifikatave për liderët e rinjë me zv/kryeministrin Grubi.

Kovaçevski gjithashtu tha se Marrëveshja e Ohrit është i suksesshëm sepse krijoi stabilitet për bashkësitë ku do të respektohen të drejtat nga gjithë në shtetin tonë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

bajram begaj OKB

Begaj ua kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës tri vendeve afrikane

kurti zvicer berset

Kryeministri Kurti në Zvicër takoi​ Presidentin e Konfederatës zvicerane, Alain Berset

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

INFO

NA NDIQ