Kovaçevski për zv/ministrat e ri: Kërkova kuadro profesionale dhe i gjeta

Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski para deputetëve ka mbajtur fjalimin e tij, të fundit në seancën për zgjedhjen e zëvendësministrave.

Tha se kërkoi kuadro profesionale dhe përgjegjëse, ashtu i gjeti.

“U kapa që të tregojmë rezultat dhe qytetarët t’i ndjejnë vendimet tona. U përkushtova që të përzgjedh kuadro profesionale, përgjegjëse. Këso kuadro kërkova dhe gjeta”, tha Kovaçevski, transmeton TV21.

“Qasja jonë është e qartë dhe i sinqertë”, tha më tej Kovaçevski duke potencuar se sitemi i vlerave të çdo zëvendësministrit, është kriteri më i lartë që vlerësohet nga ai.

“Përgjegjësia dhe sistemi i vlerave është kriteri më i lartë. Këtë kërkoj nga vetja dhe nga të tjerët”, tha më tej Kovaçevski.

Premtoi se ministrat dhe zëvendësministrat e ri do të vazhdojnë me rritjen e pensioneve, për transformimin e vendit në aspekt të energjisë, rritjen e pagave, kthimin e TVSh-së, krijimin e shtetit të së drejtës dhe zhvillimin e ekonomisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

438237609_7297035567018411_5241735204519391833_n-1-780x470

BDI-ja nisi festën në Sheshin Skënderbeu në Shkup, Grubi: Fitoi UÇK-ja dhe Ali Ahmeti

439282612_313859628404438_3963619242561836760_n-780x470

Bujar Osmani shpalli fitoren ndaj Taravarit

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

bujar osmani arben taravari

Numërohen 50 përqind e votave, ky është dallimi në vota mes Osmanit dhe Taravarit

tetove

BDI feston në Tetovë

Screenshot_2024-04-24-20-41-33-817_com.android.chrome-edit

Rezultatet e para nga KSHZ

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Përfundon votimi për rrethin e parë të zgjedhjeve presidenciale

arber

Ademi: Sot populli foli

INFO

NA NDIQ