Kovaçevski: Prapa asaj që ndodhi dje në Kosovës ekziston agjendë e dikujt që dëshiron që këtë rajon ta shoh sërish në zënka

Picture of INA
INA

25/09/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sërish ka dënuar sulmet e djeshme terroriste ndaj Policisë së Kosovës nga ana e një grupi të armatosur serb, shkruan TV21. Kovaçevski thotë se prapa këtyre ngjarjeve qëndron dikush që ka agjendë që rajoni të jetë i paqetë.

“Sigurisht që prapa asaj që ndodhi dje në Kosovës, ekziston agjendë e dikujt që dëshirojnë që këtë rajon ta shohin sërish si rajon të paqetë, të zënkave mes fqinjëve, por për fat të mirë ka politikanë siç janë politikanët edhe te ne, edhe në Shqipëri, besoj që ka në të gjithë rajonin, që duan ta shohin rajonin të integruar në BE”, theksoi Kovaçevski./tv21.tv

TË FUNDIT
3 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
3 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
3 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
3 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
3 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

1 ditë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje
6 orë
Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës
1 ditë
Mërgimtarët gjallërojnë Tetovën, por ankohen për çmime të larta: Më shtrenjtë se në Zvicër!
7 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
1 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
5 orë
Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”
1 ditë
Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje
7 orë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
1 ditë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

LEXO MË SHUMË

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

presheva

Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

INFO

NA NDIQ