Kovaçevski premton se do ta rishikojë tenderin për enët me vlerë 37 mijë euro

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Në pyetjen e gazetarëve për debatin publik për furnizim të pajisjeve garstronomike, për të cilin media të caktuara informuan se nuk është adekuat, mandatari dhe kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski tha se pasi do të zgjidhet kryeministër do ta kontrollojë dhe nëse është në fushëveprim dhe procedurë e cila nuk është adekuate do ta anuloj.

“Unë nuk njohuri të hollësishme për atë furnizim sepse ende nuk jam në pozitën e kryeministrit në Qeverinë e cila mund të ketë mbikëqyrje në atë lloj të furnizimeve publike. Megjithatë prej kur do të bëhem kryetar i Qeverisë do të informohem për atë furnizim i cili ishte mjet i interesit të publikut, nëse furnizimi publik është në fushëveprim dhe procedurë e cila nuk është adekuate me pritjet, unë atë vendim do ta anuloj”, tha kryetari Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ