Kovaçevski pret që të rritet paga minimale

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/02/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka siguruar qytetarët se do të qëndrojë në anën e punëtorëve dhe se pret rritje të pagës minimale.

Këtë, siç tha ai, e ka premtuar edhe gjatë ekspozesë gjatë zgjedhjes së Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, transmeton TV21.

“Në ekspozenë time gjatë zgjedhjes së Qeverisë së re thash se njëra nga angazhimet e mia do të jetë edhe rritja e pagës minimale, dhe kjo është temë e negociatave mes përfaqësuesve të sindikatave e punëdhënësve dhe Qeverisë. Të mos harrojmë se paga minimale nga 9.000 denarë për diçka më shumë se 15.000 denarë është rritur pikërisht nga ana e Qeverisë e udhëhequr nga LSDM dhe kjo është politikë afatgjate qeveritare”, tha Kovaçevski./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lluka

Llukarevska: Stevo Pendarovski shkon në raundin e dytë

tetove

BDI feston në Tetovë

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

INFO

NA NDIQ