Kovaçevski: Provokatorët nuk do të marrin pjesë në përvjetorin e Goce Dellçevit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2023

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut zyrtarisht nuk ka pranuar kurrfarë njoftimi se ndonjë delegacion bullgar do të marrë pjesë në shënimin e përvjetorit të Goce Dellçevit, tha kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke shtuar se çdo paralajmërim qëllim mirë i institucioneve mund të paralajmëroj prezencën e tyre.

“Të gjithë ata që janë provokator, të cilët e mohojnë popullin maqedonas, të cilët e mohojnë shtetin e Maqedonisë, të cilët i rrënojnë ndjenjat e maqedonasve dhe të qytetarëve të tjerë, ata nuk do të hyjnë në shtet”, tha Kovaçevski.

TË FUNDIT
35 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gashi takohet me përfaqësuesit e Zyrës së DCAF në Shkup
8 orë
Misteri i vrasjes në Serbi, autori ende në arrati – dyshimet te vëllezërit Hajrizi
1 ditë
Dita e fundit: Kosova dhe Serbia duhet t’i dorëzojnë sot komentet për zbatimin e marrëveshjes bazike
1 ditë
FOTO/Durmishi-Grigorjan: Jemi të përkushtuar të thellojmë bashkëpunimin për rritjen ekonomike
5 orë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ