Kovaçevski: Qytetarët kërkojnë efikasitet, Kuvendi të miratojë ligjin për pagën minimale

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Kryeministri Dimitar Kovaçevski përmes një statusi në profilin e tij në Facebook u bënë thirrje deputetëve dhe partive politike në Kuvend që sa më shpejtë të votojnë ligjin për pagën minimale.

“Inkurajojë deputetët e Kuvendit dhe partitë politike të japin mbështetje dhe sa më shpejtë të votojnë ligjin për pagën minimale.

Qytetarët nga ne presin efikasitet dhe nuk mund të lejojmë shtyrjen e miratimit të këtij vendimi që është shumë i rëndësishëm për punëtorët me të ardhura të vogla në kohë krize”, shkruan Kovaçevski.

Kovaçevski kërkon nga opozita dhe deputetët e saj të japin mbështetje këtij versioni të ligjit dhe përfundimisht të demonstrojnë unitet për vendimet që janë të rëndësishme për qytetarët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ