Kovaçevski: Qytetarët nuk e duan izolimin, ashtu siç ndodhi për 11 vjet

ina-online
ina-online

29/11/2023

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski gjatë konferencës për shtyp me nënkryetarin i Komisionit Evropian, Borrerll, në Shkup tha se qytetarët e vendit tonë nuk e duan izolimin dhe vendi të mbetet në “status quo”, ashtu siç ka ndodhur edhe më herët për 11 vjet. Ai tha se politikanët e vendit kanë detyrime ndaj qytetarëve dhe duhet të votojnë ndryshimet kushtetuese që veni ynë të bëhet anëtare e BE-se deri në vitin 2030.

“Qytetarët tanë nuk e duan izolimin dhe nuk e duan vendin në “status quo”, ashtu siç ka ndodhur për 11 vjet. Anëtarësimi në BE është qëllimi ynë dhe nuk kemi alternativë tjetër. Se sa shpjet do të ndodhë anëtarësimi në BE, kjo varet nga ne, përkatësisht nga partitë politike që kanë detyrime ndaj qytetarëve, pa justifikime.”- tha Kovaçevski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari2

Taravari: Këto janë tre pikat kyçe si kandidat për president: Heqja 20%, Presidenti të zgjidhet në Kuvend dhe bullgarët në Kushtetutë

Fatmir Dehari

Dehari konfirmon se ishte propozuar si kandidat për president

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Bujar Osmani kandidat për garën për president, këtë lajm të madh do ta thotë nesër Ahmeti

ASH Sela Taravari

Fati i ASH-së në duart e Gjykatës së Tetovës! Të dyja palët i drejtohen gjyqit për ndryshimet që kanë bërë

kadastra

Ankesa për rritjen e çmimeve në kadastër

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

LSDM do të bisedoj edhe me parti që tradicionalisht nuk kanë qenë partnerë

Polici-a-2-750x430

Ja përse ndodhi vrasja e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës? (FOTO)

Angela Ageler

Ageler: Është me rëndësi kyçe që njerëzit të dalin dhe të votojnë më 8 maj

zjarr tym

Tym i madh mbi Zhelinë të Tetovës, digjen goma (VIDEO)

INFO

NA NDIQ