Kovaçevski siguron: 118 deputetë do të votojnë për ndryshimet kushtetuese

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Ndryshimet kushtetuese do të votohen në Kuvend, procesi nuk do të ndërpritet sepse bëhet fjalë për procesin më të rëndësishëm dhe të ardhmen e vendit, vlerëson kryeministri Dimitar Kovaçevski.

I pari i Qeverisë garanton se në fund do të jenë 118 deputetë që do të votojnë për ndryshimet në Kushtetutë dhe futjen e bullgarëve. Këtu përfshinë edhe deputetët e opozitares VMRO-DPMNE, por jo edhe ata të “Levicës”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

kiro gligorov atentat-696x440

28 vjet nga atentati ndaj presidentit Kiro Gligorov

evn-fatura

LSDM: Çmimi i rrymës nuk do të rritet, po kthehet tarifa e lirë ditore nga dhjetori

kuvendi parlamenti

Propozim-rregullorja e re e Kuvendit të RMV-së sot para deputetëve

spital-1130x635-1-696x391

Një fëmijë 17 vjeçar me autizëm i lidhur me zinxhir në spitalin psikiatrik në Demir Hisar

mepso

Pezullohet kompania diskutabile, MEPSO-s i merrte energjinë elektrike pa e paguar

policia financiare e Maqedonise

Kush do të vjen drejtor i policisë financiare, pas largimit të Muaremit

Kuvendi Parlamenti

Propozim rregullorja e Kuvendit në rend dite të mbledhjes së sotme plenare

diell

Shijoni rrezet e diellit edhe këtë periudhë, ja kur pritet përkeqësimi i motit në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ