Kovaçevski sot dhe nesër për vizitë zyrtare në Bruksel

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski sot dhe nesër për herë të parë pasi është në funksionin e kryeministrit do të realizojë vizitë zyrtare në selitë e BE-së dhe NATO-s në Bruksel.

Me këtë rast Kovaçevski sot do të realizoj takim me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg.

Në takim do të marrin pjesë edhe ministri i jashtëm Bujar Osmani dhe ai i mbrojtjes Sllavjanka Petrovska.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski do të takohet edhe me kryetarin e Këshillit Evropian Charles Michel, pas së cilës pjesa e punës e ditës së parë të vizitës së tij në Bruksel do të përfundojë me kryetaren e Parlamentit Evropian Roberta Metsola.

Kryeministri Kovaçevski të premten do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen. Në kuadër të vizitës dyditore të punës në Bruksel, do të ketë edhe disa takime të tjera me përfaqësues të institucioneve të ndryshme të BE-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ