Kovaçevski takohet me Gashin e Trajanovin! Trajanov: Nëse nuk merremi vesh, nuk do të votojmë!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/01/2022

Mandatari për Qeverinë e Re, Dimitar Kovaçevski, në selinë e LSDM-së e ka pritur sot në takim kryetarin e Altrenativës Afrim Gashin, ndërsa kanë folur për planin qeveritar për shtet me orientim evropian dhe progresiv.

“Duke ia uruar detyrën e re kryetarit të posazgjedhur të socialdemokratëve, z. Kovaçevski, mes tjerash folëm edhe për të ardhmen e shtetit dhe planin qeveritar për shtet me orientim europian dhe progresiv. Alternativa, si pjesë e qeverisë së re, do të jetë e përkushtuar në avancimin e shtetit drejt familjes europiane dhe ndërtimin e shtetit progresiv”, tha Afrim Gashi, kryetar i Alternativës.

E Kovaçevskin sot e takon edhe kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov, sipas të cilit mandatari i ri duhet ta informojë për ministrat e ri që do të jenë në Qeverin e re. Trajanov gjithashtu tha se do të kërkojë që të formohet një Agjenci e re për krimin e organizuar, drejtori i së cilës nuk duhet të zgjidhet nga politika.

“Po duhet të na informoj për emrat e rinj që nuk janë të njohur, sepse mbështetja jo vetëm e LSDM-së por edhe partive tjera ashtu do të varet përbërja kadrovike e Qeverisë. Nëse ka propozime që nuk mund t’i mbështesim atë publikisht do të themi“, tha Pavle Trajanov, kryetar LD.

Po çka nëse nuk do të merren vesh?

“Nëse nuk mëremi vesh, nuk do të votojmë është e thjeshtë”, pohoi Pavle Trajanov.

TË FUNDIT
1 orë
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
4 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
5 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
7 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?! (FOTO)
8 orë
Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri
1 ditë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
7 orë
Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale
1 ditë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
7 orë
Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

INFO

NA NDIQ