Kovaçevski takoi Taravarin: Folëm për dinamikën e punës në periudhën e ardhshme

ina-online
ina-online

01/02/2024

Kryetari i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski sot ka takuar kryetarin e ASH-së, Arben Taravari.

Lajmin e ka komunikuar Kovaçevski përmes një njoftimi në rrjetet sociale. Ai bëri të ditur se në takim është folur për realizimin e programit të Qeverisë dhe për dinamikën e punës në të ardhmen, por edhe për politikat që nënkuptojnë anëtarësimin e vendit në BE dhe ruajtjen e partneritetit me SHBA-në.

“Synimet tona të përbashkëta, mbi të cilat po punojmë me përkushtim si politikanë dhe partnerë koalicioni, janë vazhdimi i rrugës evropiane deri në anëtarësimin e plotë në BE dhe forcimin e partneritetit strategjik me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo është obligim ndaj të gjithë qytetarëve dhe ndaj të ardhmes së vendit, sepse Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë përveç rrugës evropiane”, thuhet në njoftimin e Kovaçevskit.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

INFO

NA NDIQ