Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

Picture of INA
INA

10/06/2023

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski deklaroi se janë janë pranuar të gjitha propozimet që kishte VMRO-DPMNE-ja.

Sipas tij, madje është pranuar edhe kërkesa që kishin në lidhje me BDI-në, është pranuar në një kumtesë për shtyp nga vetë BDI-ja.

Janë plotësuar të gjitha kërkesat që kishte partia më e madhe opozitare.

Kështu, ndër të tjera, ka deklaruar kryeministri Dimitar Kovaçevski në emision “360 gradë”.

Ai shtoi se hyrja në fuqi e ndryshimeve kushtetuese është e rregulluar në kornizën e negociatave.

“Korniza e negociatave është në gjuhën maqedonase, është publike, korniza e negociatave mbron identitetin maqedonas”, u shpreh ai.

Kovaçevski beson se marrëdhëniet e mira fqinjësore janë baza e funksionimit të BE-së. (INA)

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Spanja kampione e Evropës
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
7 orë
Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

ME TE LEXUARA

13 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
19 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
13 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
19 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
11 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
18 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
11 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4367

Spanja kampione e Evropës

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

IMG_4365

Shqiptari dëshmitar në sulmin ndaj ish-Presidentit tregon si ndodhi ngjarja

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

INFO

NA NDIQ