Kovaçevski: Vota pro ndryshimeve kushtetuese është votë për ardhmërinë evropiane të vendit

INA
INA

7 Qershor, 2023

Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski, pas takimit me kreun e VMRO-DPMNE-së tha se vota pro ndryshimeve kushtetuese, nënkupton dhe votë për ardhmërinë evropiane të vendit.

“Do ta integrojmë vendin në BE apo do ta lemë të izoluar. Për shtetin është më mirë që të integrohet në Bashkimin Evropian sesa të mbetët i izoluar. Qëllimi imë dhe i Qeverisë është që ky proces i integrimit të jetë i suksesshme. Edhe partnerët tanë strategjik, përfshi dhe SHBA-në vlerësojnë se tani është momenti për integrimin e vendit. Andaj ndryshimet kushtetuese janë çelësi i vetëm dhe vota pro ndryshimeve kushtetuese është votë për ardhmërinë evropiane të vendit. Shteti duhet të miratoj vendimin strategjik me çka do të hapim rrugën evropiane”, tha Kovaçevski. /Alsat.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2023-09-27-00-23-05-927-edit_com.facebook.katana

Ish-shefi i Inteligjencës së Kroacisë për sulmin në veri: Shuplakë e madhe për Vuçiqin

anton-quni

Quni ‘zbulon’ qëllimin e terroristëve: Synimi s’ka qenë që të rrinë në Manastir

durmo llaskarc

Si mundet që rasti i “Llaskarcës” ku pati viktima, të zgjasë me vite? – pyet gjykatësja e Kushtetueses, Kacarska

milan radoicic radojcic

Grupi i Radojiçiqit ka dhënë deri në 15 mijë euro për djegien e veturave

Mesto: Beograd
Datum: 21.05.2010
Dogadjaj: POLITIKA/EKONOMIJA - ministar bez portfelja u Vladi Srbije Sulejman Ugljanin potpisao je danas ugovore sa predstavnicima 31 preduzeÊa i organizacija iz nedovoljno razvijenih opötina, kojima se sredstva dodeljuju na osnovu prvog javnog konkursa za 2010. godinu
Licnosti: Sulejman Ugljanin

Sulejman Ugljanin përsërit kërkesën: Boshnjakët të bashkohen në negociatat ndërmjet Serbisë dhe Kosovës

Ali Ahmeti

Ahmeti: Pranoj rivalitetin, por jo deri në armiqësi

xhipi radojcicic radoicicit kfor

KFOR’i me deklaratë të re: Gjatë gjithë kohës u koordinuam, Policia e Kosovës veproi në përputhje me prerogativat ligjore

velimir bujanec ushtaraku kroat

Ushtaraku kroat: Mesazh shqiptarëve dhe Serbisë

policia kosoves terroristet veri

Reagon gruaja e terr oristit të vrarë : Pres që dikush të më zgjoj nga ky makth, prisja të dilje fitimtar

INFO

NA NDIQ