Kovacic, lojtar i Manchester Cityt

ina-online
ina-online

28 Qershor, 2023

Manchester City e ka kompletuar transferimin e Mateo Kovacic nga Chelsea në një marrëveshje katër vjeçare.

Kovacic bëri 221 paraqitje përgjatë pesë sezoneve te Chelsea, duke fituar Ligën e Kampionëve, Ligën e Evropës, Kupën e Botës për klube dhe Super Kupën Evropiane.

Gjithashtu, mesfushori kroat u zgjodh lojtari më i mirë i sezonit te Chelsea në edicionin 2019/20.

Përgjatë gjithë karrierës së tij, Kovacic ka luajtur për skuadrat e njohura si Dinamo Zagreb, Inter, Real Madrid e Chelsea, ndërsa tani karrierën do ta vazhdojë te kampioni i Premier Ligës, Manchester City.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

montella

Montella, trajneri i ri i kombëtares së Turqisë

rumani huligan kosove

Media hungareze thumbon rumunët për Kosovën

kombetarja fitore shqiperi

Fitorja ndaj polakëve e ngjit tri vende Shqipërinë

xherdan shaqiri

I ndodhi e papritura Xherdan Shaqirit

inzaghi

Inzagi del në mbrojtje të Asllanit: Do të bëja sërish zgjedhjet e fillimit

uefa

UEFA dënon ashpër FSHF, shkak janë fizhekzjarret ndaj Polonisë

Amir-Rrahmani-600x360-1

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

CHelsea

Pronarët e Chelseat duan të përgjysmojnë shpenzimet e pagave në ekip

Hakim-Ziyech

Hakimi nuk ka dyshime për “yllin” e futbollit që meriton Topin e Artë

INFO

NA NDIQ