Kovacic: “Te Chelsea gjeta gjithçka që nuk kisha në Madrid… ja pse u largova nga Real”

0

Një debutim i shkëlqyer për Mateo Kovacic të shtunën me fanellën e Chelsea së Maurizio Sarri, në ndeshjen derbi të Londrës, kundër Arsenal. Mesfushori kroat, i mbërritur te Blutë në ditët e fundit të merkatos nga Real Madrid, u aktivizua për 30 minuta, në të cilat u dëshmua i saktë dhe menjëherë i gatshëm për të hyrë në zemër të aventurës së tij të re.

Në përfundim të ndeshjes në “Stamford Bridge”, Kovacic deklaori: “Pas tre vitesh te Real Madrid, gjatë të cilat nuk arrita të gjej vijueshmëri të rendimentit, kërkoja një klub dhe një trajner që të besonin tek unë dhe të më jepnin shansin që të luaj. Gjeta gjithçka te Chelsea, më në fund”.