Kovacki: Qeverinë e re nuk e vendos Ahmeti, por populli në zgjedhje

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/01/2023

“Ali Ahmeti tha dje se VMRO-DPMNE nuk duhet të ëndërrojë të krijojë shumicë me të Majtën”, thotë Dragan Kovacki nga VMRO-DPMNE.

“Por Ahmeti duhet të dijë 3 gjëra:

1. Qeverinë e re nuk e vendos Ahmeti, por populli në zgjedhje. Pushtetin e jep dhe e merr vetëm populli në zgjedhje, prandaj ka kaq frikë dhe ikin nga përballja me popullin.

2. Rregulli i koalicionit të një fituesi me një fitues nuk vlen dhe nuk është i shkruar askund, kështu që frika e BDI-së nga krimet e partnerëve me LSDM-në po rritet.

3. Është mirë që me deklarata të tilla zbulohen pikatorët dhe asët e politikës, por VMRO-ja do ta rrëzojë këtë pushtet bashkë me popullin”, thekson ndër të tjera ai./Lajmpress

TË FUNDIT
10 minuta
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
1 orë
VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij
1 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
2 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
2 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vrasja e policit serb nga 33-vjeçari kosovar, reagon Aleksandër Vuçiq
20 orë
Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj
1 ditë
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
7 orë
Gruaja e Blerim Ramadanit flet për arrestimin e tij: Ja si ndodhi arrestimi nga policia e Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Saranda dhe Ksamili me plazhe të tejmbushura. Rama shperndan videon
24 orë
I punësuari në një bastore sportive në Tetovë e vodhi xhiron ditore, policia e arreston
4 orë
Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

VIDEO/ “Oh zot”- Gruaja e Faton Hajrizit me një reagim prekës për vrasjen e tij

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

IMG_4512

Arrihet marrëveshja PVD-PDSH për bashkëqeverisje në Preshevë

vjosa-osmani

Osmani takon kryeministrin e Holandës, diskutojnë për forcimin e partneritetit

INFO

NA NDIQ