KOVID-19 në Maqedoni, 1 269 raste të reja, 25 të vdekur

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15/02/2022

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e kaluara janë kryer 4.047 teste, ndërsa janë regjistruar 1.269 raste të reja me coronavirus.

Nga numri i përgjithshëm i rasteve të reja 162 janë riinfektime. Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 848 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 14 viktima nga coronavirusi. 4 persona të vdekur nga Shkupi (53, 64, 84 dhe 85), dy të vdekur nga Ohri (75 dhe 88), Struga (71 dhe 84) dhe Koçani (67 dhe 79) dhe një nga Dellçeva (73), Kumanova (74), Prilep (70) dhe Strumicë (62).

Në regjistrin “Termini Im” poashtu janë regjistruar edhe 11 viktima. Shkupi (2), Tetova (2), Koçani (2), Prilep (1), Dojran (1), Kavadar (1), Ohër (1) dhe Kumanovë (1).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostifikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 288.750, numri i të shëruarve është 269.862, numri i të vdekurve është 8.793, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.095./TV Shenja

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ