KQZ regjistron PS dhe PL për zgjedhjet e 14 majit, shqyrtohet kërkesa e dy grupimeve të PD-së

Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Në mbledhjen e sotme, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka regjistruar për zgjedhjet e 14 majit, Partinë Socialiste dhe Partinë e Lirisë.

Sa i takon Partisë Demokratike, Celibashi ka deklaruar se fillimisht do të bëhet një dëgjesë nga përfaqësues të të dy grupimeve pretendente dhe në fund do të shqyrtohet se cilit prej grupimeve i takon.

“Do të bëhet një dëgjesë dhe në fund do të shqyrtohet se cili nga grupimet do të zgjidhet. Nuk e ndajmë dot në mënyre paraprake pasi do të konsiderohet sikur po e paragjykojmë çështjen,” tha Celibashi.

Kush do të regjistrohet në zgjedhjet e 14 majit: PD-ja e Berishës, apo e Alibeajt? KQZ i vë sot vulën debatit
Ndërkohë përfaqësuesi i grupimit të Berishës, Ledio Nuraj është shprehur se ata kanë dokumentcionin që parashikon kodi zgjedhor ndërsa kërkesa është depozituar në përputhje me kodin.

“Kemi dokumentacionin që parashikon kodi zgjedhor dhe kërkesa është depozituar në përputhje me kodin,” tha ai./OraNews.tv

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

rama macron makron

Nga takimi kokë më kokë me Macron, te marrëveshjet që do të firmosen, agjenda e kryeministrit Rama në Francë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria shton buxhetin për mbrojtjen dhe rrit kapacitetin e armatimit

bajram begaj

Fitër Bajrami, presidenti Begaj mesazh urimi për besimtarët myslimanë: Zoti ju bekoftë dhe ju udhëzoftë në rrugën e drejtë

edi rama

Kryeministri Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin!

bujar spahiu

“Të rinjtë mos të braktisin vendin! Ndalni dhunën ndaj grave”, mesazhi i kreut të KMSH-së për Fitër Bajram (VIDEO)

ilir-meta

VIDEO/ Meta hipën sërish mbi shtyllë: Përshëndetje për ata që menduan se u ngjita me helikopter

tirana shqiperi

734 mijë vizituan Shqipërinë gjatë marsit

INFO

NA NDIQ