Krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, kostoja e jetesës për muajin qershor në Maqedoni është rritur për 3.2%

Picture of INA
INA

08/07/2024

Nga Enti Shtetëror i Statistikave bëjnë të ditur se krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, kostoja e jetesës për muajin qershor në Maqedoninë e Veriut është rritur për 3.2%.

“Kosto e jetesës në qershor të vitit 2024, krahasuar me muajin qershor të vitit 2023, shënon rritje nga 3.2 përqind, ndërsa çmimet me pakicë shënuan rritje për 4.1 përqind”, bëjnë të ditur nga Enti Shtetëror i Statistikave.

https://www.stat.gov.mk/PrikaziSoopstenie_al.aspx?rbrtxt=39

TË FUNDIT
28 minuta
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
36 minuta
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
39 minuta
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
1 orë
“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës
2 orë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

ME TE LEXUARA

2 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës
1 ditë
Ethet e turizmit! A rrezikohet të na kthehet në një bumerang
1 ditë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
2 orë
Taravari: BDI kishte 22 vite për të implementuar idetë
1 ditë
Mexhiti fton mërgimtarët në takim në Çarshinë e Shkupit

LEXO MË SHUMË

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

cezme-uji

Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik

taravari-arbennn

Taravari: Deri në fund të vitit nuk do të ketë rritje të pagave në shëndetësi

fature-market

LSM: Shpenzimet për një familje në Maqedoni për muajin korrik, 60.570 denarë

INFO

NA NDIQ