Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

ina-online
ina-online

27/02/2024

Naim Bajrami nga krahu i Ziadin Selës në ASh ka qenë mysafir në “10 Minuta” në TV21.

Duke folur për gjendjen aktuale në ASH, tha se ata janë e vërteta e ASH-së, ngaqë siç shtoi “Ziadin Sela është iniciatori, themeluesi dhe sakrificuesi i ASH-së”.

Krahun e Arben Taravarit, i quajti “parashutistë politikë”.

Ndërkaq sa i takon vendimit për koalicionim të krahut të Selës me BDI-në, tha se vendimin final do të sjell Kuvendi i partisë i cili “pritet të mbahet shumë shpejtë.
Njoftoi se nesër pritet të mbahet një mbledhje si parapregaditje për Kuvendin./TV21

Intervista e plotë KETU

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

MEXHITI

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

INFO

NA NDIQ