Kraki: Shqipëria mund të jetë Bjellorusia e Serbisë

INA
INA

9 Qershor, 2023

Profesori universitar Nezir Kraki ka adresuar kritika ndaj kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

“Keshtu siç ka degradu Tirana ne aleance me Beogradin, Shqiperia mund te jete Bjollorusia e Serbise per rrethimin dhe pushtimin e Kosoves, ne rast lufte.

Dmth, pervec vitit 98-99, ne me shume se nje shekull, ne momentet me te rendesishme, Kosova është tradhetu nga Shqiperia. Kjo Shqiperi qe sot e turperon secilin shqiptar te drejte e te ndershem ne Ballkan e ne bote.

« Komunat serbe te Kosoves » u tha sot gazetareve despoti oligark i Shqiperise me lecka. Dmth aq pak di ai per Kosoven dhe aq pak interesohet per te saqe edhe terminologjine e ka ekskluzivisht serbe ku flet per temen e asociacionit. Jo komunat serbe o idiot por komunat me shumice serbe se nuk i takojne Serbise ato pavaresisht si ta ka sqaru batoni ty. Debill!”, ka shkruar Kraki, i cili ligjëron në universitetin e Parisit. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rinas aeroporti nene tereza

Aeroporti “Nënë Tereza” shifra rekorde, 5.2 milionë udhëtarë nga fillimi i vitit

ditmir bushati

Bushati: Shqipërisë nuk i takon t’i shkelë syrin Serbisë! Përpara se të jemi euroatlantikë, kemi interesat tona kombëtare

Edi Rama

Rama: Shqipëria i bashkohet thirrjes së Qeverisë së SHBA-së për deeskalim të menjëhershëm në kufi

durres-plazh-bregdet

Bumi turistik dështon të sjellë bum ekonomik

Edi Rama

​Rama shpjegon kërkesën që KFOR të marrë kontrollin në veri: Reagimet i quan dhimbshme e qesharake

edi rama

Rama në Berlin: Shqipëria, 100% jashtë ndikimit rus

policia italiane

Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

edi rama

Rama shprehet i shqetësuar për situaten në veri të Kosovës

ferdinand duka edi rama

Ju tregoj Edi Ramën, shokun tim të klasës!

INFO

NA NDIQ