Krasniqi thotë se Qeveria Kurti po heshtë për ikjet e qytetarëve nga vendi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka thënë largimi i qytetarëve nga Kosova muajve të fundit po merr përmasa shqetësuese.

Krasniqi përmes një statusi në rrjetin social në Facebook ka drejtuar akuza akuza ndaj qeverisjes aktuale e cila siç tha ai “po heshtë përball emigrimit masiv”.

Krasniqi po ashtu ka publikuar dhe një video incizim në të cilën shihet se ka vizituar disa familje në Komunën e Kamenicës të cilët shprehën shqetësimet e tyre për ikjet e më të dashurve të tyre jashtë vendit.

“Largimi i qytetarëve nga Kosova muajve të fundit po merr përmasa shqetësuese, ndërsa qeverisja aktuale po heshtë përball emigrimit masiv.
Për të parë nga afër këtë gjendje, kam vizituar disa familje në Komunën e Kamenicës. Ju ftoj ta ndiqni videon dhe ta shpërndani”, ka shkruar Krasniqi.

TË FUNDIT
9 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera
9 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
17 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
20 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
20 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

ME TE LEXUARA

20 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
20 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
17 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
9 orë
Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”
9 orë
Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

LEXO MË SHUMË

partite kosove

Anketa e NDI në Kosovë: VV prinë, por ja si radhiten partitë e tjera

server

Server: Nuk zbutet Vuçiqi që ka pasur mentor Millosheviçin/ Ja pse përmend “Serbinë e madhe”

william walker uoker kurti

Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

besnik bislimi

Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

Hovenier

Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

INFO

NA NDIQ