Krerët e BESËS takime me mërgimtarët në Austri

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/03/2023

Krerët e Lëvizjes BESA të udhëhequr nga Bilall Kasami do të zhvillojnë takime me mërgatën në Austri.

Ja njoftimi i plotë:

Të nderuar bashkatdhetar që jetoni dhe veproni në Austri,

Dëshiroj t’ju informoj se nga data 17.03.2023, e deri më 19.03.2023, së bashku me nënkryetarin, z.Fatmir Limani si dhe sekretarin organizativ të Lëvizjes BESA, z.Adnan Azizi do të jemi në Austri për organizimin e strukturave të Lëvizjes BESA.
Vizioni ynë për përfshirjen e mërgatës shqiptare në proceset vendimmarrëse vazhdon në çdo vend dhe shtet ku ka shqiptarë.

Ditën e Premte (17.03.2023) ,
Ora: 12:00, falja e Xhumasë në Xhaminë në Linz.
Pas xhumasë takim i hapur me bashkatdhetarë në Linz.

Ora: 16:00, takim me bashkatdhetarë në Wels.

Ora: 19:00, takim me bashkatdhetarë në Salzburg.

Ditën e Shtunë; (18.03.2023)
Formimi i degës së Lëvizjes BESA në Vienë të Austrisë.

Ora: 19:00.
Adresa: Arthaberplatz 18, 1100 Vienë.

Mirë se vini vëllezër e motra!”, thuhet në njoftimin e Lëvizjes BESA.(INA)

TË FUNDIT
23 minuta
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
2 orë
Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë
2 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

ME TE LEXUARA

21 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
17 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
1 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
21 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
14 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
1 ditë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
2 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
21 orë
DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?

LEXO MË SHUMË

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Agim shahini

Shahini: Ja pse sivjet turistët nga Kosova s’po e zgjedhin Shqipërinë

IMG_4341

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

trump sulm

Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

INFO

NA NDIQ