Krerët e ‘Frontit Europian’ nënshkruajnë Deklaratë të përbashkët në mbështetje të programit të kandidatit për president Bujar Osmani

ina-online
ina-online

31/03/2024

Fronti Europian sot nënshkroi Deklaratë të përbashkët në mbështetje të programit të kandidatit për President Bujar Osmani.

Të pranishëm ishin të gjithë liderët e partive të cilët tashmë kanë firmosur me Ali Ahmetin për Frontin Europian të cilët përkrahën këtë program.

Integrimi në BE deri në vitin 2030,
➡️ Zgjedhja e Presidentit në Kuvend me shumicë të dyfishtë,
➡️ Partneriteti dhe dialogu strategjik me SHBA, ➡️ Formimi i Bordit ndërkombëtar me SHBA, BE dhe NATO për certifikimin e të gjithë bartësve të funksioneve publike,
➡️ përforcimi i Armatës konform standardeve të NATO-s,
➡️ Marrëvehsja kornizë ekonomike
➡️ Etablimi adekuat ndërkombëtar përmes politikës së jashtme,
➡️ Mbajtja e të rinjve në vend,
➡️ Edukimi dhe inovacioni, si dhe
➡️ Agjenda e gjelbër.
✍️ Deklaratë mbështetëse nga Frinti Europian për Dekalogun e Presidentit

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Taravari: Derisa Fronti improvizon teatër të fëmijëve, VLEN dëgjon hallet e popullit

qeveria-serbe-vucic

Vuçiq në ankth nga fitorja e VLEN-it në Maqedoni

zjarr

Zjarret në Parkun Kombëtar “Sharr”, për një muaj digjen mbi 400 hektarë

menduh thaci

Thaçi: Na duhet mbi 150 mijë vota për Bujarin.

Maksim Dimitrievski

Dimitrievski: Nuk i sulmojmë subjektet politike, zhvillojmë fushatë pozitive

ministria-e-kultures-

3000 punonjës pa paga, protestë para Ministrisë së Kulturës

IMG_1265

Sondazhi i IRI: Serbia aleati më i rëndësishëm për qytetarët maqedonas, Bullgaria, Rusia dhe Kosova shihen si kërcënim

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

INFO

NA NDIQ