Krerët e VLEN takim në Gostivar, ministrat, zëvendësministrat dhe eshalonet e tjera drejt finalizimit?!

Picture of ina-online
ina-online

05/06/2024

Krerët e koalicionit VLEN mbrëmë në një takim në Gostivar kanë diskutuar dhe harmonizuar marrëveshjen me VMRO-DPMNE për formimin e Qeverisë.

Siç mëson INA, në fokusin e takimit ka qenë edhe eshaloni i dytë dhe i tretë i pushtetit si dhe bisedimet që janë drejt finalizimit.

Në këtë takim përpos Arben Taravarit, Afrim Gashit, Bilall Kasamit dhe Izet Mexhitit ka qenë edhe përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Zaimi. (INA)

TË FUNDIT
1 orë
Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!
1 orë
Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë
1 orë
Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?
2 orë
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
2 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

ME TE LEXUARA

22 orë
Temperaturat e larta, qytetarët nuk respektojnë rekomandimet e mjekëve
1 ditë
Një person nga Struga dyshohet për prodhim të diplomave të falsifikuara
5 orë
25 vjet nga demilitarizimi i UÇK-së në Kosovë, ja marrëveshja që u firmos nga Hashim Thaçi e KFOR në 1999
1 ditë
Shporta minimale sindikaliste për qershor është 60.325 denarë, është rritur për 235 denarë, krahasuar me majin
2 orë
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
21 orë
Kontinjerët plot me plehëra, qytetarët frikësohen nga epidemitë

LEXO MË SHUMË

Foto

Mexhiti: Asnjë Ivan Stoilkoviç nuk mundet kurrë që t’i ndryshojë faktet e kryera!

shefii 2 (1)

Sali: për shqiptarët ky rotacion politik nënkupton edhe rotacion në jetën e tyre reale, sepse më 2024 po përfundojnë vitet e letargjisë

IMG_3408

Profil/ Kush janë ministrat e ri të VLEN-it në Qeverinë e re?

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

4a80d4fb-369e-4972-951f-6704aa84eccf

Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

IMG_3408

Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

evn-1

EVN Home në Maqedoni pranon ofertën e EMV-së

INFO

NA NDIQ