Kris arma në Nakushtak, për shkak të borxheve

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2023

Një 63 vjeçar nga Shkupi ka raportuar dje në polici se është qëlluar me armë zjarri nga një banor i fshatit Nikushtak të komunës së Likovës.

“Me datë 27.06.2023 rreth orës 18:45 në SPB Kumanovë, një 63 vjeçar nga Shkupi ka raportuar se rreth orës 18:00 në fshatin Nikushtak, Komuna e Likovës, A.M. nga fshati Nikushtak, me të cilin kishte marrëdhënie të pazgjidhura borxhi, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të tij para shtëpisë, por nuk e ka goditur. Në koordinim me Prokurorin Publik është kryer kontroll nga një ekip inspektues i MPB-së Kumanovë dhe po ndërmerren masa për pastrimin e plotë të ngjarjes”, njofton MPB, duke shtuar se janë ndërmarrë masa për zbardhjen e plotë të rastit.(INA)

TË FUNDIT
3 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
3 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
4 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
4 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

ME TE LEXUARA

8 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
4 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
1 ditë
Protesta në Shkup, thirrje për lirimin e ish-ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
8 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
4 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

LEXO MË SHUMË

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

mickoski orban

Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

INFO

NA NDIQ