Kritikat për njohuritë kompjuterike, Aliu: Nuk jam informaticient, jam gjuhëtar

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës nga radhët e Alternativës, Lulzim Aliu për TV21 është prononcuar në lidhje me reagimet në publik për CV-në e tij të publikuar në propozimin e Qeverisë dërguar Kuvendit. Aliu thotë se ka njohuri bazë në informatikë dhe teknologji, por që me profesion është gjuhëtarë.

“Unë i njoh aftësitë bazë të teknologjisë dhe informatikës. Ato që i di ato edhe i kam shkruar. Unë nuk jam informaticient, jam gjuhëtar”, ka shkruar

Ndryshe, në CV-në e Aliut mes tjerash shkruhet se ai ka aftësi kompjuterike në Windows 10, 7, XP, Vista, Microsoft Office–Word, Exel, Power Point, Internet dhe Photoshop.

TË FUNDIT
1 orë
Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë
2 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
2 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
3 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
5 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

ME TE LEXUARA

8 orë
Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”
17 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë
10 orë
Thaçit dhe Veselit u vazhdohet paraburgimi
8 orë
Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM
16 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
10 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës
7 orë
Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
10 orë
Përurohet shtatorja e 7-vjeçarit, Leutrim Ahmetit të vr’arë nga serbët në Skenderaj

LEXO MË SHUMË

IMG_3310

Paguan mbi 900€ për ‘ultra all-inclusive’, pas një dite “Sharr Travel” i njofton se oferta ishte me mëngjes dhe darkë

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

dacic

Daçiq bën thirrje për anulimin e festivalit “Mirëdita, dobar dan” në Beograd

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

INFO

NA NDIQ