KRKA prezantoi aplikacionin mobile Flebi – një zgjidhje digjitale falas për vena të shëndetshme dhe gjëra të zakonshme

Picture of ina-online
ina-online

30/05/2024

Shkarkoni aplikacionin celular Flebi. Është në dispozicion në gjuhën maqedonase dhe ju mund të merrni këshilla falas për venat tuaja, për parandalimin e përparimit të sëmundjeve kronike venoze, për trajtimin e hemorroideve dhe udhëzime të tjera për një jetë të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

Aplikacioni celular Flebi është tashmë i disponueshëm në App Store dhe Google Play.  Tani, të gjithë individët e interesuar thjesht mund ta shkarkojnë atë falas dhe të marrin një udhëzues të personalizuar dhe praktik për një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të ekuilibruar.

Është një aplikacion celular i zhvilluar nga kompania farmaceutike KRKA, me mbështetjen e mjekëve dhe inteligjencës artificiale.

KRKA organizoi sot një event promovues për këtë zgjidhje të re dixhitale, e cila gjendet edhe në tregun tonë, e cila mblodhi rreth 300 farmacistë, mjekë dhe profesionistë shëndetësorë. Në këtë aktivitet, të pranishmit patën mundësinë të mësojnë për të gjitha përfitimet e përdorimit të këtij aplikacioni celular.

Në kuadër të këtij eventi u mbajt një panel diskutimi ku u ndanë më shumë këshilla ekspertësh nga mjekë dhe specialistë në lidhje me sëmundjen kronike venoze, simptomat dhe zgjidhjet.
Gjithashtu, të pranishmit patën mundësinë të shijojnë recetat e shëndetshme të përgatitura nga dietologia, Ana Maria Kuzmanovska. Një pjesë e ngjarjes iu kushtua gjithashtu rëndësisë së mbajtjes së një jete të shëndetshme dhe gjërave të shëndetshme, me trajneren personale Marina Gornjivska dhe ekipin e saj duke marrë kohë për të demonstruar disa nga ushtrimet për përmirësimin e qarkullimit dhe forcimin e muskujve të këmbëve.

“Pikësëpari, aplikacioni Flebi ndihmon në ruajtjen e shëndetit të venave dhe parandalimin e përparimit të sëmundjeve kronike venoze. Por brenda aplikacionit mund të shihni edhe më shumë ushtrime praktike për këmbë të shëndetshme, artikuj për trajtimin e hemorroideve, si dhe të lexoni këshilla për një dietë të shëndetshme dhe të ekuilibruar. Jemi të lumtur që si KRKA e bëmë këtë hap dhe në një mënyrë tjetër tregojmë kujdes për të gjithë pacientët tanë, për të gjithë qytetarët”, tha Milena Gjoshevska, farmaciste dhe menaxhere e lartë e markës në KRKA – Shkup.

KRKA këtë vit feston 70 vjetorin e ekzistencës së saj. Nën moton “70 vjet – Të jetosh një jetë të shëndetshme”, kjo kompani farmaceutike nxjerr në pah angazhimin dhe idenë e saj për të krijuar një komunitet më të shëndetshëm dhe më të lumtur. Më shumë informacion rreth aplikacionit celular Flebi mund të merrni në këtë link.

TË FUNDIT
5 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
5 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
6 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
7 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
8 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

16 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
10 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
15 orë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
9 orë
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
19 orë
Taravari: Ligji për ushtrues detyre të kryetarëve të komunave është gati, presim mbështetje
14 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj
8 orë
Shtrenjtohet buka
18 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë dhe vranësira të vogla

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ