Kroaci–Itali luhet për gjithçka

Picture of ina-online
ina-online

24/06/2024

Në “Red Bull Arena” të Leipzig, Kroacia dhe Italia do të luajnë ndeshjen e fundit të fazës ë grupeve, me objektivin për të marrë një biletë për në raundin tjetër. Me Spanjën e kualifikuar në grupin, B të gjitha ekipet e tjera janë në garë për të avancuar më tej. Italianët, pasi mundën Shqipërinë me përmbysje, nuk e përballuan ritmin e spanjollëve, duke u mundu minimalisht.

Me tri pikë dhe të avantazhuar përballë kuqezinjve, një barazim do i mjaftonte skuadrës së Spallettit për të kaluar në raundin tjetër, pasi dhe me katër pikë do të siguronte vendin e dytë, pavarësisht se çfarë ndodh në takimin tjetër të grupit. Barazimi do e kthente në një mision tjetër të vështirë misionin për Kroacinë, që edhe nëse del e treta duket e vështirë që të jetë një mes katër më të mirave të kësaj pozite.

Te Kroacia e dinë mirë se vetëm firoja u jep shpresë se mund të kalojnë më tej. Megjithatë, për të siguruar vendin e dytë me 4 pikë, fitorja e tyre duhet kombinuar me një humbje të Shqipërisë. Në rast se Shqipëria fiton minimalisht, atëherë kroatët duhet të fitojnë me një diferencë minimalisht prej 3 golash përballë italianëve.

TË FUNDIT
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

20 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
20 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
20 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ