Kroacia shteti i parë që shkon në finalen e Eurovisionit 2023 (VIDEO)

INA
INA

10 Maj, 2023

Kroacia është shteti i parë i cili është kualifikuar për finalen e madhe të festivalit të këngës ‘Eurovision Song Contest 2023’.

Let 3 me këngën Mama ŠČ kanë siguruar një vend për në finale, duke u pasuar nga Moldavia dhe Zvicra.

Ndërkohë Albina dhe familja Kelmendi që përfaqësojnë Shqipërinë me këngën ‘Duje’, pritet të performojnë në gjysmëfinalen e dytë më 11 maj.

Edicioni i sivjetmë po mbahet në Liverpool dhe e ftuar speciale natën e sotme ishte këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genti

Gjysmë të zhveshur, Monika Lubonja dhe Genti nxjerrin videon nga dhoma e hotelit: S’jam Olta unë

Luiz Ejlli perjetesisht

Luizi vjen me këngë të reja

mozzik

Për shkak të mungesës së vizës Mozzik detyrohet ta anulojë turneun në Amerikë

kepi i tundimeve

Zbulohen dy konkurrentet e reja të ‘Kepit të VIP-ave’

luiz donald

Luizi-Kiara apo Donald-Bora? Ky është çifti më i pëlqyer i publikut

Screenshot_2023-06-06-21-32-16-232-edit_com.zhiliaoapp.musically

Nëna Fetije përlotet për Luizin, e fton në shtëpi (video)

luizi per fansat

Luizi poston vajzën e re, duke e kënduar këngën e tij të re (video)

kiara-foto

Kiara lajmërohet nga Stambolli. S’është Luizi, ja kush e shoqëron

tito

”Kepi i VIP-ave”, Kiara shkon në Turqi, zbulon detaje

INFO

NA NDIQ