Kroasant me çokollatë

INA
INA

8 Maj, 2023

Nuk ka asgjë më të mirë per te konsumuar sesa një kroasant me çokollatë të ngrohtë, sidomos nëse ky kroasant me çokollatë te ngrohtë eshte punuar me krenari në kuzhinën tuaj.
Përbërësit

500 gr miell
100 gr sheqer
150 gr gjalpë
1 filxhan çaji kos natyral
3 të verdha vezësh
Një lugë e vogël me kanellë pluhur
cokollat ose nutella

Udhëzimet

Si fillim hedhim në një tas të madh miellin, gjalpin dhe sheqerin. I kalojmë të gjitha në mikser derisa të jenë përzierë mirë me njëra tjetrën.
Shtojmë të verdhat e vezëve bashkë me kosin dhe kanellën dhe vijojmë t’i përziejmë në mikser derisa brumi të jetë i njëtrajtshëm.
E hedhim brumin në një enë tjetër dhe e punojmë me dorë për disa minuta.
Më pas brumin e mbështjellin me një letër kuzhine dhe e lëmë të pushojë për 30 minuta në frigorifer.
E nxjerrim nga frigoriferi dhe e hollojmë në formën e petës në një trashësi prej 2 mm.
Petën e presim në forma trekëndore.
Në secilin prej trekëndëshat hedhim copa cokollate ose një lugë nutella apo reçel.
I mbyllim në formë roleve duke shtypur me kujdes të dyja anët e kroasantit.
I vendosim në tavë ku më parë kemi shtruar një letër pjekjeje.
Pasi i kemi vendosur të gjithë me radhë në tavë, kroasantet i fusim në furrë të ngrohur në 180 gradë.
I pjekim për 25 minuta, i nxjerrim nga furra dhe i lëmë të ftohen.
Sipas preferencës, para se t’i shërbejmë i spërkasim me pak sheqer pluhur sipër
Ju befte mire!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

majonez

Si te pergatisim majonezë

lakra te ziera

Lakra te ziera me mish Vici

KROSANT

Kroasant me çokollatë

patate

Truku për patatet e reja më të shijshme

gozleme

Gozleme: Simite më të shijshme turke të mbushura me djathë!

mishtore-mishi

Dy marinadat më të mira për skarën më të shijshme

fruta

Metoda më e Mirë e Pjekjes së Perimeve në Furrë

kripa kryp

Çfarë të Bëni Kur Keni Hedhur Shumë Kripë në Gatimet Tuaja

Filet Mignon with Mustard and Mushrooms

Mish viçi me panda dhe këpurdha

INFO

NA NDIQ