Kroatët blejnë për 9.5 milionë euro shtypshkronjën e njohur në Maqedoninë e Veriut

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Kompania kroate SATO ka blerë shtypshkronjën e njohur “Kiro Dandaro” në Manastir për 9.5 milionë euro.

Transaksionin e blerjes e ka bërë të ditur Bursa e Maqedonisë, ndërsa shitjen për portalin Faktor e ka konfirmuar edhe kreu i shoqërisë aksionare.

Është bërë e ditur se janë duke u blerë 442.055 aksione me çmim prej 1.290 denarë për aksion, shuma e përgjithshme është 570.250.950 denarë, që përbën 91,16 për qind të kapitalit aksionar. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

bota ruse harta

Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

spitali - Gaza

Masakër në Gaza, forcat izraelite vrasin mbi 100 palestinezë që prisnin ndihmat humanitare

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

INFO

NA NDIQ