KRRE: Sot nuk do të ketë ndryshime në çmimet e karburanteve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/03/2022

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KrRE) njofton së gjatë ditës së sotme nuk do të ketë çmime të reja të derivateve të naftës.

“Sot nuk ka parakushte për korrigjimin e çmimeve të derivateve të naftës, prandaj çmimet mbeten të njëjta”, thonë nga KRRE-ja.

Sot dhe nesër mbeten çmimet e njëjta, të cilët ndryshuan pas uljes së akcizës dhe uljes së TVSH-së.

Çmimet që janë në fuqi janë si më poshtë:

Euro Super BS95 – 86.5 denarë për litër
Euro Super BS98 – 88.5 denarë për litër
Euro Dizel – 88 denarë për litër

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ