Kryemadhi në SHBA, takime me senatorë dhe kongresmenë

0

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ndodhet ne Ëashington në një vizitë pune.

Kryemadhi ishte e ftuar në Mbledhjen Vjetore të “US Association of Former Members of Congress”.

Këtë të martë drejtuesja e LSI, mori pjesë në raportimin në sallën e Kongresit ku të pranishëm kanë qenë Kongresmenë, Senatorë dhe ish anëtarë te Kongresit Amerikan, me të cilët Kryetarja e LSI shkëmbeu opinionet mbi situatën në Shqipëri dhe në rajon.

Gjatë sesionit, Kryetarja e LSI-së zhvilloi një takim me liderin e grupimit Republikan në Kongresin Amerikan Z. Kevin McCarthy.

Në këtë aktivitet merrnin pjesë dhe perfaqësues nga Presheva.