Kryeministri i ri i Britanisë emëron dy ministra nga epoka e Tony Blair dhe Gordon Brown (FOTO)

Picture of ina-online
ina-online

07/07/2024

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, Keir Starmer njoftoi përbërjen e re të kabinetit qeveritar, duke përfshirë dy ministra që kanë qenë anëtarë të ish-kabinetit gjatë epokës së Tony Blair dhe Gordon Brown.

Jacqui Smith po kthehet si ministre e Arsimit – një post të cilën ajo e mbuloi për herë të parë 25 vjet më parë, nën kryeministrin e atëhershëm Tony Blair, përpara se më vonë të bëhej ministrja e parë femër e Brendshme në Mbretërinë e Bashkuar.

Ajo nuk është zgjedhur si deputete, kështu që do t’i jepet një kolegj, do të bashkohet me Dhomën e Lordëve dhe më pas do të rihyjë në qeveri.

Douglas Alexander mbajti disa role në kabinet në qeverinë e fundit laburiste nën Gordon Brown dhe tani është emëruar si ministër biznesi në kabinetin e Starmer, pasi u kthye në Parlament si deputet.

 

TË FUNDIT
8 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara
1 ditë
Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje
1 ditë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
1 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
1 ditë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
1 ditë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje
1 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
1 ditë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
1 ditë
Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje
8 orë
Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

LEXO MË SHUMË

Kamala Harris 2

Kush mund ta zëvendësoj Bajdenin, 5 kandidatë në lojë, Harris më e preferuara

BIDEN TRUMP

Republikanët flasin për zëvendësuesin e mundshëm të presidentit Biden në zgjedhje

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Biden

“72 orët vendimtare”, zgjerohet rrethi i njerëzve të afërt me Bidenin që kërkojnë tërheqjen e tij nga gara

rezidenca putin

Blindohet rezidenca verore e Putinit! Ka një mbrojtje të re ajrore që askush nuk mund të depërtojë

INFO

NA NDIQ