Kryeministri Kovaçevski për vizitë pune në REK Manastir

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Janar, 2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot do të realizojë vizitë pune në Manastir me çrastë do të qëndroj në Kombinatin e minierave dhe energjetikës “Manastir”, ku siç është paralajmëruar, do të shqyrtohet procesi i prodhimit të energjisë elektrike dhe kyçja në rrjet e Bllokut 3 dhe punimeve të termocentralit me kapacitet maksimal me të tre njësitë.

Në vizitën në TEC Manastir, përveç kryeministrit Kovacevski, do të jenë të pranishëm edhe ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, drejtori i përgjithshëm i SHA EMV, Vasko Kovaçevski dhe drejtori i TEC Manastir, Pece Matevski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Përçarja e BDI-së, për interesa personale apo për idealin e ish-UÇK-së?

foto-autostrada-korridori-8

Një ndërmarrje shtetërore fitoi më shumë se bankat më të mëdha maqedonase

lajcak-esobar

Lajçak dhe Escobar sot takohen me presidenten Osmani dhe krerët e opozitës

veriu-1-600x360

Anketa/Vetëm 11 për qind e serbëve të gatshëm të luftojnë në Kosovë

hoti peci

“Argat i Kurtit”, “Analfabet”, “Inspektor Peci në botën e çudirave”, përplasja në rrjete sociale Hoti-Peci

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

INFO

NA NDIQ