Kryeministri Kovaçevski për vizitë pune në REK Manastir

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot do të realizojë vizitë pune në Manastir me çrastë do të qëndroj në Kombinatin e minierave dhe energjetikës “Manastir”, ku siç është paralajmëruar, do të shqyrtohet procesi i prodhimit të energjisë elektrike dhe kyçja në rrjet e Bllokut 3 dhe punimeve të termocentralit me kapacitet maksimal me të tre njësitë.

Në vizitën në TEC Manastir, përveç kryeministrit Kovacevski, do të jenë të pranishëm edhe ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, drejtori i përgjithshëm i SHA EMV, Vasko Kovaçevski dhe drejtori i TEC Manastir, Pece Matevski.

TË FUNDIT
12 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
20 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
26 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
28 minuta
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
1 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

12 orë
Banorët e Kumanovës ende pa ujë të pijshëm, presin rezultatet e analizave
26 minuta
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
9 orë
KSHZ ende në seancë pas ankesës së Frontit Evropian
4 orë
Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit
12 orë
Sejdiu: Është çështje e kryer, ndryshimet kushtetuese do të ndodhin!

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ