Kryeministri Kovaçevski takohet me Presidentin Macron në Paris

INA
INA

10/11/2023

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski, ndodhet për vizitë në Francë me rastin e Forumit të Paqes në Paris. Mbrëm ai është takuar me Presidentin e Francës, Emanuel Macron, për një darkë pune.

“Darkë pune në Pallatin Elysee me Presidentin e Republikës Franceze, Emmanuel Macron, është një mundësi e shkëlqyer, në prag të Forumit të Paqes në Paris, për të ndarë vendosmërinë për veprim të përbashkët dhe përgjigje efektive ndaj sfidave aktuale në botë.”- shkruan Kovaçevski në rrjetet sociale.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6971

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

INFO

NA NDIQ